top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תErez Haim

איך לבחור צלם אדריכלות?

עודכן: 12 ביולי 2022

אדריכלים ומעצבי פנים רבים מגיעים לנקודה בה הם צריכים לחפש צלם, כזה שידע לתת להם את המענה הנכון.

אבל מהו המענה הנכון?

לכל איש מקצוע. אדריכל, מעצב או אפילו בעל נגרייה יש הסתכלות שונה על הדברים וחלוקת משקל שונה לכל פרמטר.

לדוגמה:

רמת גימור לתוצר הסופי/ תמונות

אופי הצילומים

שיטת צילום

התנהלות ביום הצילום

מחיר

פרטי ההסכם

יחסי אנוש

זמינות

גמישות


וכו'...


אבל מהיכן מתחילים?
מספר צעדים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה שנכונה לכם


ראשית הייתי נותן לתמונות לדבר בעד עצמן, צאו לסיור אינטרנטי אם בחיפוש חופשי ואם דרך המלצות או ניסיון עבר, ובדקו למה אתם מתחברים? מה עושה לכם את זה? מה אתם אוהבים?

חשוב לשים לב שרואים גם פרוייקטים מלאים שצולמו ולא רק צילומים בתפזורת, בנוסף חפשו גם פרוייקטים בעלי אופי דומה לסגנון שלכם, כך תוכלו להבין טוב יותר מה תקבלו.

תוכלו גם להתרשם מכמות הפרוייקטים וממגוון הלקוחות המופיעים באתר.

כמו גם מהתוכן שהצלם בחר לכתוב.


אחרי שלב המחקר והסקת המסקנות, סביר שמצאתם לפחות צלם אחד שאהבתם, זה הזמן ליצור קשר ולקבל פרטים נוספים.עיצוב: קרן פקלמה חשוב לשים לב במהלך השיחה/פגישה?


שיחת היכרות זו הזדמנות נהדרת, לספר על המשרד שלכם, אופי הפרוייקטים, מה חשוב לכם במיוחד? ואפילו לאן הייתם חולמים שהתמונות מהפרוייקט יגיעו?

מצד שני חשוב לקבל את כל המידע על אופן העבודה של הצלם ביום הצילום וגם אחרי, להבין כמה זמן יארכו הצילומים? כמה תמונות תקבלו? ומה העלויות?

מה כולל התשלום? איזה זכויות אתם מקבלים על התמונות? ועוד.


ולא פחות חשוב, להבין שיש בינכם כימיה.

יום צילום הוא יום ארוך שדורש התכוננות רבה, לפני אחרי וכמובן במהלך הצילומים.

זהו יום מלא בשיתוף פעולה, הקשבה, ריכוז ושיתוף רעיונות.

וחשוב שהאדם הנכון יעמוד לצידכם.


ולבסוף במידה ואתם שוקלים לחיוב להתקדם, קבלו את הכל בהצעת מחיר מסודרת לפרוייקט המדובר.


ככל שתדייקו את התהליך ותשאלו את השאלות שנכונות לכם, כך תעשו בחירה מדוייקת יותר, כזו שתייצר לכם קשרי עבודה לטווח ארוך וכמובן תספק לכם צילומים איכותיים שיעזור לכם לצמוח ולגדול.

התנהלות נכונה ביום הצילום


חשוב שיהיה איזון נכון בין התנהלות הצלם לבין ההתנהלות שלכם ביום הצילום.

ברוב הפרוייקטים של מעצבי הפנים, ישנה עבודה לא מועטה לסידור ואבזור המקום. זה כמובן תלוי בפרוייקט המצולם, ישנם מקומות שתהליך העיצוב ותקציב הלקוח ייצרו מקום שעומד ב 100% מבחינה עיצובית וכמעט לא נותר לעשות כלום, אלא רק לוודא שהכל נקי ומסודר.

ישנם מקומות שדורשים מהמעצב.ת להגיע עם פריטים נוספים ולאבזר את המקום, ולעיתים אף להשקיע רבות בסידור ואף ניקוי המקום לפני הצילומים. לפעמים, מסיבה כזו או אחרת, המעצבים נדרשים לקדם/לסדר דברים במקום בזמן הצילומים, למרות שזה לא מצב אופטימאלי חשוב להיות מחוברים לעבודת הצלם, ולראות את התוצרים ואת התהליך מדי זמן מה.


מבחינתי חיבור הלקוח לתהליך העבודה הוא חשוב ביותר, הוא מקנה ביטחון הדדי ומדייק את התהליך מכל הבחינות דבר שמוביל לצילומים טובים יותר עבורכם.


אני מאמין שברגע שבחרתם את הצלם שאליו התחברתם, חשוב לתת דרור ליצירתיות של הצלם ומצד שני אם ישנם פריימים שהייתם רוצים לעשות זה בסדר גמור להגיד. מהניסיון שלי,הראייה של האדריכלים והמעצבים לא כזו רחוקה מהראייה של צלמי האדריכלות. ולרוב ההצעות ראויות וטובות.
תפקיד הצלם במהלך הצילומים


בראייה שלי, תפקיד הצלם הוא לא רק לצלם.

אנחנו הצלמים צריכים להיות רגישים לכל פריים שאנחנו מצלמים, לעיתים נזהה אזורים ריקים מדי או עמוסים מדי, לעיתים נזהה פריטים שלא מסודרים כראוי כמו שטיחים, וילונות, כריות, או כל דבר אחר שמשפיע על התוצאה הסופית.

אני מאמין שכל שינוי שהוא ברמה העיצובית, נכון לחשוב עליו יחד ולראות איך מגיעים לתוצאה הטובה ביותר.

יש מקרים שהוספת פריט מסויים, הסרה, או שילוב דמות יכול להקפיץ את התמונה בצורה דרמטית.בנוסף חשוב להקפיד על ניהול זמן נכון, וניהול סדר צילומי שיביא לידי ביטוי את תאורת החוץ בצורה מיטבית. דבר שמשפיע על כניסת האור, הברקות והצללות.זהו, עכשיו הכדור בידיים שלכם... בהצלחה (:תכנון: יעקובי אדריכלים


147 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page