top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תErez Haim

צילום אדריכלות מחיר

עודכן: 12 ביולי 2022

אני מאמין שהפוסט הזה יכול לספק מידע חשוב למעצבים ואדריכלים שנמצאים בתחילת דרכם והנושא של צילום מקצועי פחות ברור להם, וגם לכאלה שזו לא הפעם הראשונה בה הם משתמשים בשירותי צילום מקצועי ורוצים להבין קצת מעבר ואולי אף לשמוע הצעות מצלמים נוספים.


קצת על מאפייני הצילום האדריכלי

צילום עיצוב פנים או צילום אדריכלות, הוא קטגוריה נפרדת בעולם הצילום. הוא מכיל מערכת חוקים ייחודית, שלוקח זמן להבין אותה וליישם אותה. צלם טוב ככל שיהיה בכל קטגוריה אחרת לרוב יתקשה להבין את מערכת החוקים, הדקויות, הבנת החלל, בניית קומפוזיציה, דברים שמהם יש להימנע, רכישת ציוד מתאים ועוד. הם דברים שמגיעים אחרי ניסיון רב בתחום.


כל מעצב או אדריכל מגיע לנקודה במהלך הדרך בה הוא צריך להחליט איך הוא מציג את עבודותיו לעולם, לדעתי מדובר בצומת חשובה מאוד שלה השלכות משמעותיות על התפתחות העסק.

צילום שמבוצע ע"י צלם מקצועי ומנוסה, לרוב ידע לתרגם את התלת מימד לדו מימד בצורה מדוייקת, ויצליח להעביר את הסיפור כולו באופן מרגש, זכיר. כזה שיאיר באור חיובי את עבודת המעצב או האדריכל וכמובן יעזור לו להגיע לקהלים חדשים ואף לחזק קשרים עם קהלים קיימים. בעולם בו הדיגיטל שולט, מרבית הלקוחות הפוטנציאלים ירצו לראות את עבודותיהם של בעלי המקצוע אותם הם שוקלים לקחת. ובתוך ההשוואה הזו יש משקל רב לצילומים שמצליחים להתכתב עם עבודת האדריכל או המעצב ומצליחים לרגש את הצופה ולספק רגע אומנותי.

מצד שני צלם בתחילת דרכו או צלם שמגיע מקטגוריות צילום אחרות לרוב העלות תהיה נמוכה יותר, אך לחוסר הנסיון יש את המשמעויות שלו.

עיצוב: אביטל קרנר, סטודיו AV


כל צלם מקצועי ככל שיהיה, היה גם בשלב הזה. ולכן כל האפשרויות הם לגיטימיות, זה תלוי בתפישת האדריכל והמעצב. אופי הפרוייקט. תקציב. מיתוג. שאיפות. ועוד ועוד...


בנוסף בעולם הצילום האדריכלי יש סגנונות צילום שונים, ואם נחלק בצורה גסה אז מדובר בצילום בתנאי תאורה טבעיים לעומת צילום בתאורת עזר. אני מאמין שלאופן הצילום יש פחות משקל, אלא לתוצאה הסופית. המלצתי היא לבחון האם אתם מתחברים לתוצרים של הצלם? זה המבחן החשוב באמת. כל השאר פחות חשוב.

לדעתי המגמה בעולם הולכת לצילום בתנאי תאורה טבעיים, כך גם אני מצלם. אבל ישנם צלמים מדהימים שיודעים ליצר צילומים מרגשים עם ובלי תאורת עזר.


ממה מורכב המחיר,

דבר ראשון מניסיון. ניסיון מכיל בתוכו כל כך הרבה דברים שבסוף משפיעים בצורה מהותית על התוצר הסופי. ניסיון מתבטא בבניית קומפוזיציות מחמיאות, בניית סיפור מלא ברמת כל פריים וברמת כלל הצילומים שנעשו. דיוק של הפריטים בפריים, דיוק של הצבעים והטקסטורות, ידיעה ממה יש להמנע ומתי ואיך נכון לצלם כל חלל, ניהול זמן נכון, שימוש נכון בציוד מתאים, השריית ביטחון במהלך יום הצילום, שימוש בטכניקות מתקדמות לעריכה. עמידה בזמנים.

ציוד מתקדם ומדוייק שמתאים לצילום האדריכלי. ועוד.


אני חושב שאדריכלים ומעצבים צריכים לשאוף להציג את העבודות שלהם בצורה הטובה ביותר שניתן בתקציב הקיים.


עיצוב: קרן פק


לסיכום.

צילום שמבוצע בצורה מקצועית בשילוב עיצוב ואדריכלות מדוייקת יכול לייצר אימפקט חזק מאוד, לשבור גבולות ומחסומים ולהגיע לקהל רחב יותר ולייצר רגש בעוצמה חזקה כזו שמניע לפעולה.


ומה בנוגע למחיר, הטווח הוא רחב ומשתנה כמו כל מוצר או שירות שקיים בשוק.

הוא כמובן תלוי בצלם, אך מעבר לכך תלוי גם בגודל הפרוייקט, מיקום, דרישות הלקוח, זמן צילום וזמן עריכה משוער בהתאם לאופי העבודה.

זמן העריכה עולה על זמן הצילום ולעיתים אף באופן משמעותי.


הדרך הטובה ביותר לקבל אומדן מדוייק הוא לפנות לצלם עם מאפייני הפרוייקט ולקבל הצעה. ניתן תמיד לפנות ליותר מצלם אחד, כך מערך השיקולים שלכם יפעל בצורה אופטימלית.


לכל שאלה, התייעצות ובדיקה,

מוזמנים ליצור קשר.

וזה... סרטון בתנועה/ GIF מוצר נוסף שאני מספק ללקוחותי.264 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page